U petak su četrdesetak djece prvih razreda Osnovne škole Tomaša Goričanca u Maloj Subotici posjetili Nino Kristofić i Igor Halić ispred međimurskog internet portala eMedjimurje.hr, kojom prilikom su svima podijelili krijesnice za pješake. Svi smo mi manje-više svakodnevno na cesti, a kako su dani sve kraći, sve smo teže u kao pješaci uočljivi od strane vozača.

Pogotovo se to odnosi na djecu, koja sama ujutro idu u školu, bilo po magli, mraku ili uskoro snijegu. Sad će biti bolje uočljiva i rizik da nastradaju će se minimizirati.

– Kako smo i sami polazili malosubotičku osnovnu školu, želja nam je bila našim malim sumještanima i mališanima sa područja općine pokloniti krijesnice, da budu vidljivi i sigurniji u prometu noću i u uvjetima smanjene vidljivosti, naglasili su Nino i Igor te najavili još ovakvih društveno-odgovornih akcija.