U Zoni poduzetništva Mala Subotica burno se i užurbano radi u ovo krizno vrijeme. „Zalaganjem i dogovorima uspjeli smo da primjerice, poduzeće Haix-obuća  d.o.o. useli od 01. kolovoza u ovu zonu gdje će u novoizgrađenom izdanju biti  zaposleno više od 500 radnika.“ izjavio je načelnik općine Mala Subotica Josip Šegović. Međutim, nije ovo jedina aktivnost koja se dešava u ovoj zoni. Do sada je prodano 77 tisuća kvadratnih metara odnosno 13 parcela, dok njih 9 ostaje za prodati. Ove godine nastavlja se prodaja, i već je jedan domaći poduzetnik, Auto-otpad Grandy iz Strelca kupio parcelu od 7.453 kvadratnih metara. Interes za kupnju parcela postoji, te sukladno tome općina i Poglavarstvo prate  njezin razvoj. Ovih je dana pristupljeno donošenju odluke o Dopuni i izmjeni plana Zone poduzetništva Mala Subotica, vezano uz projekt razdjelnog sustava kanalizacije koji se morao usuglasiti sa prostornim planom i sa postojećim planom tvrtke Haix – obuća koja planira uskoro otvorenje poslovnog objekta. Šegović je spomenuo jučer otvorene ponude za izgradnju prometnica u Zoni poduzetništva Mala Subotica. Povjerenstvo je odabralo najpovoljnijeg izvođača, poduzeće Tegru, a vrijednosti radova iznosit će oko 3.900.000,00 kuna. Raspisan je i natječaj za izgadnju spomenute kanalizacije, čija će vrijednost investicije iznositi oko 7 milijuna kuna. Još je raspisan natječaj za izgradnju javne rasvjete, sve s ciljema da se ne koči ulazak novih ulagača u zonu.