Minula 2008. godina bila je izrazito uspješna za općinu Mala Subotica koja je uspjela ostvariti svoj najveći projekt – otvaranja Zone poduzetništva u Maloj Subotici. Neočekivano dobro prodavale su se građevinske parcele potencijalnim investitorima, tako da je lani u svega tri mjeseca prodano 12 parcela ukupne površine 70 tisuća kvadrata, za što je prihodovano 7,4 milijuna kuna. Načelnik općine Josip Šegović nada se da će se unatoč krizi i u ovoj godini nastaviti prodaja preostalih 10 parcela za koje su investitori već pokazali zanimanje, no za sad još kalkuliraju kada će krenuti u ova ulaganja. Najpreči zadatak u 2009. godini je opremanje Zone i njeno stavljanje u funkciju. Namjera se graditi razdjelni kanalizacijski sustav, kao i sustav odvodnje oborinskih voda, javna rasvjeta, prometnice. Taj veliki posao namjeravaju dovršiti u prvoj polovici godine kako bi prvi kupac građevinskih parcela, tvrtka Haix, mogao izgraditi svoje proizvodne pogone u kojima kani pokrenuti proizvodnju s 1. kolovozom. U opremanje Zone poduzetništva bit će uloženo oko 7 milijuna kuna, za što već imaju ugovoreno sufinanciranje s Ministarstvom regionalnog razvoja koje će pomoći izgradnju kanalizacijskog sustava, u što će biti uloženo ukupno 2,5 milijuna kuna. Ministarstvo gospodarstva lani je za Zonu dalo 1,2 milijuna kuna, a u Općini i ove godine očekuju potporu. Ministarstvom regionalnog razvoja potpisan je ugovor težak 2,6 milijuna kuna o nastavku uređenja Doma kulture. Adaptirat će se krovište, a nastavlja se s unutarnjim i vanjskim uređenjem. Sredinom siječnja bit će otvorene ponude za izbor izvođača, pa se očekuje da će već u prvoj polovici godine započeti i vjerojatno biti dovršeni radovi na Domu kulture. Općina će uložiti milijun kuna u uređenje centra Male Subotice i spomen – parka u kojemu bi se podigao i spomenik Domovinskom ratu. Sanacija deponije Molvine (smetlište uz cestu za Orehovicu) sljedeći je važan projekt vrijedan 1,5 milijuna kuna. Fond za zaštitu okoliša u ovoj će investiciji sudjelovati s 40 posto sredstava.  planu je i uspostava k. o. Sveti Križ, što je investicija od 400 tisuća kuna, što će biti isfinancirano iz županijskog proračuna. Također i asfaltiranje ceste do Piškorovca. Općina će i dalje ulagati u ravnomjerni razvoj svih općinskih naselja.