Na 65. sjednici Poglavarstva Mladen Lacković izvijestio je nazočne da je u izradi međunarodni projekat između pograničnog područja Hrvatske i Slovenije u koji je uključeno Lovačko društvo Prepelica. Projektom se predviđa izmuljivanje  i produbljivanje potoka Trnava gdje se režimom redovite košnje predviđa vratiti u prvobitno stanje. Navedenim projektom očekuju se dobri rezultati revitalizacije Trnave. Miroslav Kocijan predlaže da se u Zeleni plan uključe nove ekološke udruge. Zadužuje se Siniša Golub da u suradnji sa novim udrugama  izvrši korekcije Zelenog plana. Ujedno je izvijestio nazočne da se predviđa s popisa prirodne baštine  skidanje stare Lipe u Strelcu. Predlaže se na istom mjestu urediti park stare Lipe gdje bi se posadila mladica derutne Lipe. Također se je u pripremi procedura zaštite Jasena u Palovcu.