Na inicijativu ministra gospodarstva, poduzetništva i obrta Darka Horvata u srijedu, 20.02.2019., održan je prvi radni sastanak povodom skorašnje sjednice Vlade RH, koja će se održati u sklopu Dana Međimurske županije. U zgradi Ministarstva okupili su se gotovo svi predstavnici općina, gradova i županije kako bi zajedno s ministrom krenuli u konkretne dogovore oko projekata koje namjeravaju provoditi u budućem razdoblju.

Cilj je potaknuti projekte koji će omogućiti otvaranje kvalitetnih radnih mjesta koja će osigurati veći dohodak stanovnicima Međimurja.

Ministar je istaknuo da je ovo velika prilika za Međimurje ta da je politiku potrebno ostaviti sa strane kako bi našem kraju donijeli bolju budućnost. Župan Matija Posavec kazao da je potrebno identificirati prioritetna područja i projekte za koje će se tražiti Vladina podrška.

Na kraju je svaki od načelnika predstavio problematiku svoga kraja i projekte koji se namjeravaju provoditi na njegovom području.