Športsko ribolovno društvo Linjak Palovec se priključuje obilježavanju međunarodnog dana voda organizacijom ribolovnog natjecanja koje će se održati u subotu, 20. ožujka na ŠRRC Linjak u Palovcu. Prijava ribolovaca za natjecanje je do 13 sati, nakon čega slijedi izvlačenje startnih brojeba te priprema za trosatno natjecanje u disciplini Lov ribe udicom na plovak. Nakon vaganja, sva ulovljena riba se vraća u vodu.

Dvadesetiprvo stoljeće je stoljeće vode i već je danas jasno da je egzistencijalni problem čovječanstva sve veći manjak zdrave i kvalitetne vode za piće. Na konferenciji UN-a o okolišu i razvoju 1992. godine predložen je međunarodni dan proslave slatkih voda koji se od tada obilježava 22. ožujka. Tako se i ove godine uz svjetski dan voda skreće pozornost na važnost slatkih voda i podržava održivo upravljanje slatkovodnim resursima te je ovogodišnji slogan čista voda za zdraviji svijet. (foto: Vladimir Žvorc)