Ekipa Udruge sportske rekreacije Sport za sve Mala Subotica, u sastavu: Jasna Agejev, Vesna Halić, Marija Jančec, Marija Matić, Ivanka Milijančić, Marija Novak, Blaženka Palatinuš, Darinka Smrtić, Marija Šegović i Monika Šipuš i Ljiljana Šipuš (voditeljica ekipe), osvojila je odlično drugo mjesto na 17. Međimurskom festivalu sportske rekreacije žena, koji je prošle subote (22.09.2012.) održan u Šenkovcu. Nove rekreativne prvakinje Međimurja su članice prve ekipe USR Sport za sve Mačkovec.

 

Rekreativkama iz Mačkovca uspjelo je tako zaustaviti pobjednički niz ekipe USR Sport za sve Mursko Središće koje su prvakinje Međimurja bila posljednjih 6 godina za redom.
Po veoma lijepom vremenu na SRC-u Gorčica u Šenkovcu sudjelovalo je više od 200 žena u 19 ekipa iz cijelog Međimurja. Odlični organizatori festivala bili su USR ,, Sport za sve’ Šenkovec i Međimurski savez sportske rekreacije "Sport za sve’. Festival je održan u sklopu obilježavanje Evropskog dana kretanja (16. – 22. rujna), a pod pokroviteljstvom općine Šenkovec i Međimurske županije. Prije samih natjecanja, sve sudionice pozdravili su Vesna Korent, predsjednica organizacijskog odbora , Danica Korunić, predsjednica MSSR ,,Sport za sve’, Vladimir Novak, načelnik općine Šenkovec, te Ivan Perhoć, župan Međimurske županije, koji je i otvorio ovogodišnji festival. U prigodnom programu nastupile su članice plesne skupine FLICK iz Šenkovca pod vodstvom Tanje Stoiljković, prof., te talentirana mlada gitaristica Lea Šprajc. Deset minutno zagrijavanje prije natjecanja vodila je Lana Korunić Križarić. Nakon dobrog zagrijavanja krenulo je natjecanje, a da sve prođe u najboljem redu, uz odlične organizatore, svoj doprinos dali su i suci Ljubica Dragović, Lidija Jambrović, Biserka Rok, Ivan Bistrović, Drago Pavleković, Mirko Špicar i Valentin Šipuš (glavni sudac), te voditelj natjecanja Marijan Vugrinčić.. Natjcanje se odvijalo u 6 rekreativnih disciplina, a postignuti su sljedeći rezultati: u gađanju kolutima najviše spretnosti pokazale su članice ekipe Male Subotice ispred Pribislavca i Brezja. U pikadu je najbolja bila prva ekipa Mačkovca ispred Male Subotice i Pribislavca. Ekipa Plešivice bila je najpreciznija u visećoj kuglani, a drugo mjesto osvojila je ekipa DSR Pušćine, dok je ekipa Šenkovca bila treća. U bacanju loptice u koš pobijedila je prva ekipa Mačkovca, ispred DSR Pušćine, a Pribislavec je bio treći. Prva ekipa Murskog Središća bila je najbolja u vođenju lopte nogom, drugo mjesto osvojio je Mačkovec 1, a treće Donji Hrašćan. Na ovom festivalu promovirana je i nova, vrlo zanimljiva i dinamična disciplina, tzv. tunel, a najviše umijeća pokazale su članice prve ekipe Mačkvca ispred Šenkovca i druge ekipe Mačkovca. Zbrajanjem bodova po disciplinama dobiven je i poredak najboljih ekipa u ukupnom poretku. Prva ekipa Mačkovca osvojila je prvo mjesto s ukupno osvojenih 127 bodova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Male Subotica sa 107 bodova, dok je prva ekipa Murskog Središća bila treća sa 106 bodova. Medalje i pehare najboljim ekipama, na prigodnom domjenku u restoranu KTC u čakovcu, uručili su Vladimir Novak, Danica Korunić i Vesna Korent. Veselje, uz ples i pjesmu razdraganih rekreativki, potrajalo je duboko u noć, a za dobro raspoloženje zaduženi su bili Duo Suveniri. Ovom prilikom članice i članovi USR Sport za sve Mala Subotica zahvaljuju internetskom portalu e-međimurje koji je u suradnji s Domino barom osigurao 10 majica za žensku i isto toliko majica za mušku ekipu. Ženska ekipa svojim je prvim nastupom već opravdala povjerenje sponzora, a valja spomenuti da su osvajanjem drugog mjesta u Međimurju, rekreativke Male Subotice stekle pravo nastupa na državnom prvenstvu koje će se održai 17. studenog 2012. u Poljani Biškupečkoj (Varaždinska županija). Sretno im bilo!
Tekst i foto: Valentin Šipuš