Sobočki fašjek su zajednički organizirali općina Mala Subotica i velik broj Udruga koje djeluju u općini, a održan je u nedjelju 22.02.2009. godine. Untoč hladnom vremenu, uz dvadesetak veselih GUSARA iz naše Udruge u povorci je sudjelovalo više od tristo maskiranih osoba. Uz mnogobrojne pojedince maskirala su se i djeca iz DV POTOčNICA zajedno sa njihovim tetama, a od grupnih maski valja još spomenuti Palovčanke i njihove Štrumfove, motorizirane Orlove,  NK Spartak i njihovu (ne)prijateljsku bratiju iz (ne)prijateljske Slovenije, ribiče Šarana, članove GEMIŠT benda,  Udrugu žena iz Štefanca, članove Konjičkog kluba te sobočke umirovljenike koji su formirali prvu Sobočku bojnu za obranu od „bratskih Slovencov“. Uz muzičku pratnju Puhačkog orkestra općine Mala Subotica povorka se kretala od  ''Domino'' bara u Palovcu pa do  Doma kulture u M. Subotici. Valja istaknuti da je fašničku povorku cijelim putem vidjelo mnogo naših sumještana, a velik broj njih okupio se i ispred Doma kulture gdje je bila postavljena bina. Pojedine grupe izvele su svoje kratke programe u kojima su u  šaljivom tonu obrađene mnoge svakodnevne teme iz naše sredine ali i šire. Za velike i male maškore bio je osiguran topli čaj, kuhano vino i neizostavni kraflini, a za njihovu pripremu i podjelu bili su zaduženi članovi Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata naše općine. Na kraju je za sve nedaće i loše stavari koje su se dogodile prošle godine u našoj općini glavom platio Fašjek koji je javno spaljen pred okupljenim  mještanima. Više slika možete pogledati na stranicama udruge "Sport za sve". (Tekst i snimke: Valetnin Šipuš)