Školsko športsko društvo Ftiči, iz OŠ Tomaša Goričanca Mala Subotica, ženska šahovska ekipa, osvojile su prvo mjesto na županijskom natjecanju, koje je održano u Maloj Subotici u studenom prošle godine.

Na Županijskom natjecanju sudjelovalo je 11 osnovnih škola iz Međimurske županije. Kao prvaci  Međimurske županije, ekipa se plasirala na Državno natjecanje koje je održano u Vinkovcima od 12. do 14. ožujka, u odličnoj organizaciji Hrvatkog školskog športskog saveza, u hotelu Slavonija,  gdje su sudjelovale 46 ekipe iz cijele Hrvatske. Međimurske ekipe su postigle zavidne rezultate u ovoj jakoj konkurenciji.

Ekipa  ŠŠD Ftiči je nastupala u sastavu: Julia Janković, Hana Halić, Ana Horvat, Mateja Toplek te Anna Blažona. Ekipu je za natjecanje pripremao Dragutin Srnec, trener ŠK Dinamo Palovec, a mentorica je bila prof. Manuela Stričak.

Učenici su se vratili iz Vinkovaca s puno lijepih dojmova i uspomena na gostoljubive i srdačne domaćine Vinkovčane.