Udruga sportske rekreacije Sport za sve poziva vas na predavanje na temu ''Prekomjerna tjelesne težina'', koje će se održati u restoranu ''Fortuna'' 26.11.2009. sa početkom u 19.00 sati. Predavanje će voditi dr. Mandica Markovinović-Kramar, a za sve zainteresirane ulaz je besplatan. Prekomjerna tjelesna težina je jedan od bitnih čimbenika rizika, često je povezana s povišenim masnoćama u krvi, donosi sklonost dijabetesu, uzrokuje povišeni krvni tlak i skoro je redovito povezana s neadekvatnom fizičkom aktivnošću. Višak kilograma opterećuje tijelo ne samo u smislu bržeg propadanja kostiju i zglobova, već i metabolički. Masno tkivo u organizmu opterećuje cirkulaciju, povećava otpor optoku krvi i slično. A kako održati ili poboljšati stanje svojeg organizma, čut ćete tijekom jednosatnog predavanja na koje ste pozvani.