Na konstituirajućoj sjednici održanoj u srijedu, 17. lipnja za predsjednika Općinskog vijeća općine Mala Subotica izabrane je Vladimir Mihalic iz Male Subotice, koji se u svom govoru zahvalio na povjerenju i pozvao vladajuće i oporbu na zajedničku suradnju za dobrobit onih kojih su ih izabrali. Za potpredsjednika Općinskog vijeća izabran je Vlado Jančec iz Štefanca, dok će na idućoj sjednici koja će se održati za petnaestak dana biti izabran i drugi potpredsjednik. Na prijedlog vladajućih, to će biti najvjerojatnije osoba iz redova oporbe. Vladajuće u ovom sazivu čine SDP, HNS, HSLS i tri nezavisne liste (Vlade Jančeca, Valentina Šipuša i Mladena Lackovića), dok oporbu čini HDZ sa 5 vijećnika. Od 14 vijećnika koliko broji Vijeće općine, 13 ih je bilo prisutno na sjednici dok je nedostajao samo Valentin Šipuš. U Vijeću općine Mala Subotica tako su osim predsjednika, potpredsjednika i Valentina Šipuša još Mladen Kodba, Miljenko Pintarić, Božidar Vadlja, Matija Novak, Dejan Horvat, Vladimir Horvat, Josip Šegović, Zlatko Dominić, Darko Jambrović, Đurđica Jančec i Ivan Oršoš kao predstavnik nacionalne manjine.
Na kraju dnevnog reda novoizabrani predsjednik Općinskog vijeća Vladimir Mihalic zahvalio se na ukazanom povjerenju i još jednom pozvao sve vijećnike da se konstruktivnim prijedlozima uključe pri sjednicama, te da se ne ponašaju kao vlast i oporba, već da svi zajedno služe na dobrobit mještana. Želja predsjednika je da novosazvano Općinsko vijeće na kraju mandata ljudi prepoznaju po rezultatima, a ne prema istupima i prepucavanjima na medijskoj pozornici. Završnu riječ imao je načelnik općine Mala Subotica Vladimir Domjanić koji je čestitao vijećnicima i pozvao ih da rade u interesu mještana općine, te se zajedno sa svojom zamjenicom Danicom Glad stavio na raspolaganje pri izvršavanju svih njihovih odluka. Slike sa konstituirajuće sjednice Općinskog vijeća pogledajte u galeriji.