U nedjelju, 20. rujna oko pedesetak članova civilnog društva općine Mala Subotica, posjetilo je Vukovar u okviru suradnje sa članovima Udruge zagrebačkih branitelja Vukovara. Njihov predsjednik Damir Jašarević je u svom izlaganju podsjetio na ratne strahote i na stradanja kako hrvatskih branitelja, tako i civila. Odali su počast, poginulom zapovjedniku Blagi Zadri, posjetili memorijalno groblje Vukovar i položili cvijeće i svijeće. Posjetili su i Ovčaru, vojnu kasarnu, vodotoranj i sam grad. Bilo je to zajedničko druženje sa zagrebačkim braniteljima Vukovara, iniciranje uspomena na strahote rata i svega onoga kroz što je Vukovar prolazio tih ratnih godina. Bio je upriličen i zajednički ručak u vinorodnom Iloku. Puni teških emocija i saznanja o ratnim strahotama, stradanjima, mučenjima, ubijanjem civila, razaranjem svega što je bilo hrvatsko i puni suosjećanja ljudi su se vraćali u Zagreb i u Međimurje. Teške rane rata, gubici ljudskih života, najvrijednije što čovjek ima, da bismo imali Hrvatsku i sve što se dogodilo – ne smije se zaboraviti nikada. Ne ponovilo se – nikad više! Više slika pogledajte na portalu eMedjimurje.hr (foto: Antun Horvat).